Позаурочна робота

Сценарій  "О, щасливчик"1.    Математика – це наука про величини; вона виходить із поняття величини.                                                                                    (Ф. Енгельс)

2.    Астрономія може розвиватись тільки за допомогою математики.                                                                                                              (Ф.Енгельс)

3.    Розв’язання задач є найхарактернішим і специфічним різновидом вільного мислення.                                                                  (В. Джеймс)

4.    За допомогою логіки  доводять , за допомогою інтуїції винаходять.
                                                                                                            (А.Пуанкаре)

5.     Математика і поезія – це… вираз тієї самої уяви, тільки в першому разі уява звернена до голови, а в другому – до серця.            (Т. Хілл)

6.    …Математика – справа аж ніяк не тільки розуму, але також і фантазії…                                                                                             (Ф. Клейн)

7.    Жодна інша наука не навчає так ясно розуміти гармонію природи, як математика…                                                                                (П. Карус)

8.    У математиці також є краса, як і в живопису та поезії. Ця краса проявляється іноді у виразних, яскраво окреслених ідеях, де на видноті всяка деталь умовиводів, а іноді вона вражає нас у широких задумах, які криють у собі щось недоговорене, але багатообіцяюче.
                                                                                                   (М. Є. Жуковський)

9.    Геометр завжди буде художником, який створює остаточний образ спорудженої будівлі.                                                       ( М. Є. Жуковський)

10.                      Сегменти, конуси, квадрати, ромби, кола –
     Усе живе і дихає в змаганні боротьби
     Круг таємниці світової щодоби.                                          (Е. Верхарн)

11.                      Є в математиці щось таке, що викликає людське захоплення.
                                                                                                            (Ф. Хаусдорф)

12.                      Заслуговують на увагу ті математичні результати, знайомство  з якими немовби осяває, немовби розширює, підносить обрій…
                                                                                                                      (Л. Брауер)

13.                      Жоден учений не мислить формулами.                   (А. Ейнштейн)

14.                      Формула – стислий вираз законів природи.                    (Я. Черняк)

15.                      Математичні моделі – це крила фантазії, без яких не можна зрушити з місця, без яких можна лише крутитися в обмеженому колі несвідомо застосовуваних максим.                                     (А. Шпайзер)
16.                      Рівність, нерівність, повторення і симетрія, певні групові структури відіграють у мистецтві, як і в математиці, фундаментальну роль.                                                           (В. Гейзенберг)

17.                      Краса тісно пов′язяна зі симетрією.                                   ( Г. Вейль)

18.                      Математика втілює ідею в конкретні форми, а краса і серйозність є критерієм досконалості цих форм.                    (Г. Харді)

19.                      Гра в шахи – це немовби насвистування математичних мелодій.                                                                                                                   (Г. Харді)
20.                      Розв’язання задач є специфічною особливістю інтелекту, а інтелект – це особливий дар людини. Тим – то розв’язання задач можна розглядати як один із найхарактерніших проявів людської діяльності.                                                                                            ( Д. Пойа)

21.                      Той, для кого двічі по два чотири – само собою зрозуміле, ніколи не стане великим математиком.                                                       (Б. Брехт)

22.                      Математика – це не так знання, як уміння.                     (В.Серве)

23.                      …Математика – це різновид мистецтва.                           (Н. Вінер)

24.                      Математик – це винахідник, а не відкривач. (Л. Вітгенштейн)

25.                      Для математиків віра завжди неймовірна.             (П.В. Керол)

26.                      Тим, хто не знає математики, важко збагнути справжню глибоку красу природи.                                                                            (Р.Фейнман).


Комментарии

Популярные сообщения из этого блога